#громадськемісце Ситуація із незаконним обігом зброї погіршилася, – Василь Птащук #хмельницький #khmelnytstkyi

Ситуація із незаконним обігом зброї погіршилася, – Василь Птащук

Ситуація із незаконним обігом зброї погіршилася, – Василь Птащук

  • Від початку повномасштабної війни ситуація із незаконним обігом зброї погіршилася.
  • Цього року поліцейські Хмельницького району відкрили понад 60 кримінальних проваджень щодо цього.

З початком повномасштабної війни ситуація на території України зі зброєю, яка перебуває у незаконному обігу, значно погіршилась. Про це каже начальник Хмельницького районного управління поліції Василь Птащук. Поліцейські роблять все, щоб зброя, бойові припаси та вибухівка не залишалися в «тіні».

– За незаконне володіння зброєю законодавством України передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність. Так, наприклад, за  порушення умов зберігання зброї, або прострочення дозволів передбачають покарання у вигляді накладання штрафу. У той час як незаконне поводження із боєвими припасами та вибуховими речовинами тягне за собою уже кримінальну відповідальність, – зазначає начальник Хмельницького райуправління поліції Василь Птащук.

Зброю та боєприпаси правоохоронці виявляють під час перевірок на блокпостах, проведення оперативних відпрацювань, слідчих дій, а також перевірок власників зброї.

Відео дня

Так, від початку року поліцейські Хмельницького району задокументували понад 60 кримінальних проваджень за фактом незаконного поводження зі зброєю. І це набагато більше, ніж було зареєстровано за аналогічний період 2021 року, тобто до війни.

– Зброя має бути на фронті для захисту нашої держави, а не ставати знаряддям злочинів. А боєприпаси – це не сувеніри та не трофеї. Коли вони опиняються в оселі – на небезпеку наражаються рідні, сусіди, а також випадкові оточуючі, – наголошує полковник поліції.

– У разі виявлення вибухонебезпечних або підозрілих предметів не можна їх брати до рук, переносити чи розбирати. Необхідно одразу повідомити про знахідку поліцію та подбати, аби такі предмети не потрапили до рук інших людей до приїзду спеціальних служб, – додає Василь Птащук.

Кримінальній відповідальності не підлягає особа, яка добровільно здала органам влади вогнепальну зброю (крім гладкоствольної мисливської), боєприпаси, вибухові речовини або вибухові пристрої.

– Уся зброя повинна бути зареєстрована. Тому був створений Єдиний реєстр зброї. І поліція продовжує активно працювати у напрямку виявлення фактів її незаконного обігу. Адже наша мета – створити безпечне середовище для наших громадян, – каже начальник райуправління.

Відповідно до чинного законодавства України громадяни мають право придбати:

  • холодну та газову зброю (з 18 років);
  • мисливську гладкоствольну (з 21 року);
  • мисливську нарізну зброю (з 25 років);
  • пристрої для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії (з 21 року).

Право на придбання/зберігання такої зброї мають:

  • народні депутати;
  • працівники правоохоронних органів;
  • працівники суду;
  • державні службовці;
  • військовослужбовці;
  • журналісти;
  • члени громадських формувань.

Читайте також: Дев’ять тисяч доларів хотів заробити хмельничанин переправою чоловіка за кордон, — поліція

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

ДЖЕРЕЛО