Deprecated: Automatic conversion of false to array is deprecated in /home/u442528224/domains/hromadske.space/public_html/wp-content/mu-plugins/PluginOrganizerMU.class.php on line 27
Дністер обмілів: в Укргідроенерго розповіли, у чому причина – Громадське Місце Хмельницький

#громадськемісце Дністер обмілів: в Укргідроенерго розповіли, у чому причина #хмельницький #khmelnytstkyi

Дністер обмілів: в Укргідроенерго розповіли, у чому причина

Днями у мережі почали ширитись відео, у яких йдеться про суттєве зниження рівня води у річці Дністер у Хмельницькій та Чернівецькій областях. Очевидці пишуть: води так мало, що подекуди річку можна просто перейти вбрід.

Чому ж це відбувається? Як пояснили в Укргідроенерго, воду з Дністровського водосховища використовують, аби закриту потребу, пов’язану з дефіцитом в енергосистемі після російських атак.

Рівень води знизився через те, що Дністровська ГЕС збільшила виробництво електроенергії, якої не вистачає в загальній системі країни. А наростили спускання води з водосховища, щоби турбіни ГЕС працювали на повну.

Унаслідок цього рівень впав не лише у Дністрі, але й у його притоках, які протікають на Хмельниччині та Буковині. Натомість в Івано-Франківській та Тернопільській областях Дністер лишається повноводним, пише BBC.

Загалом на сьогодні наповнення Дністровського водосховища складає близько 65 відсотків від звичайних обсягів. В Укргідроенерго запевняють, що це не є критично.

«28 травня позначка рівня води у верхньому б’єфі становила 114,38 метрів. Для порівняння – у 2022, через маловоддя та низький рівень припливу, вона становила 112,57 метрів, – кажуть у відомстві та додають, – З середини квітня скидні витрати з Дністровської ГЕС були вимушеним заходом для підтримання стабільної роботи енергосистеми. З 15 травня скиди з Дністровського водосховища відповідають встановленим нормам. Наразі ситуація стабілізувалася, інтенсивне спрацювання водосховища припинилося».

Читайте також: Чому екоактивісти виступають проти добудови енергоблоків Хмельницької АЕС

ДЖЕРЕЛО