#громадськемісце Які схеми продовжують використовувати шахраї, щоб обдурити довірливих громадян #хмельницький #khmelnytstkyi

Які схеми продовжують використовувати шахраї, щоб обдурити довірливих громадян

Шахраї не втомлюються обдурювати людей, аби виманити в них кошти. Лише на території Хмельницької громади за рік правоохоронцями зареєстровано 713 фактів шахрайських дій, з них понад 300 з використанням інформаційно-комунікаційних систем. Як повідомляють в Хмельницькій окружній прокуратурі, сума завданого збитку довірливим громадянам становить близько 800 тисяч гривень.

Основними схемами шахраїв є розміщення оголошень про продаж неіснуючих товарів в Інтернет-магазинах, неправдиві збори грошей для постраждалих, наполегливі дзвінки від нібито працівників банку, які виманюють інформацію про картки (номер, пароль, CVV-код), щоб потім привласнити чужі гроші тощо.

«До прикладу, прокуратурою в суді доведено винуватість 35-річного чоловіка, який розміщував неправдиві оголошення про продаж різних товарів та після отримання завдатків довірливих покупців видаляв оголошення та припиняв виходити на зв’язок, – розповідають к прокуратурі. – Також правоохоронці довели причетність обвинуваченого до близько 40 епізодів шахрайських дій. Вироком суду його засуджено до 4 років 6 місяців позбавлення волі».

Популярними способом шахрайства є також повідомлення по телефону, що родич чи близька особа потерпілого затримана працівниками поліції або потрапила до лікарні.

Дуже часто жертвами стають люди похилого віку, які віддають зловмисникам усі свої заощадження.

«Приміром, у березні минулого року 82-річна місцева жителька отримала тривожну звістку про те, що її донька потрапила у аварію та терміново необхідні кошти на лікування. Вже через годину після дзвінка хмельничанка віддала свої збереження більше 34 тисяч гривень шахрайці. Зловмисницею виявилась 23-річна жителька міста Миколаєва, яку встановили завдяки камерам відеоспостереження. На сьогодні, жінку засуджено до 2 років позбавлення волі із встановленням іспитового строку», – розповідають в прокуратурі.

За схожою схемою у листопаді 2023 року постраждала 75-річна хмельничанка, яка отримала звістку про свою племінницю та віддала зловмиснику 15 тисяч доларів. Шахрая встановлено, ним виявився 47-річний луганчанин, якому повідомлено про підозру. На сьогодні, він перебуває під вартою.

Загалом у минулому році прокурорами скеровано до суду обвинувальні акти про вчинення близько 220 кримінальних правопорушень такого виду.

«Наполегливо просимо громадян бути обачними та не довіряти стороннім особам, адже наразі існує велика кількість охочих, які використовують довіру та необізнаність людей, щоб отримати коштів незаконним шляхом. Про всі такі випадки обов’язково повідомляйте до правоохоронних органів», – нагадують в прокуратурі.

Читайте також: У Шепетівці жінка зіграла в онлайн-казино та втратила понад 9 тисяч, щоб отримати «виграш»

ДЖЕРЕЛО