У Славуті оцінили масштаби збитків від російської атаки «шахедами» у десятки мільйонів гривень. Нині місто вже активно працює над відновленням соціальної інфраструктури. Про це розповів сайту «Є» міський голова Василь Сидор.
Станом на ранок зафіксували пошкодження 324 багатоквартирних будинків. Ще біля сотні – у приватному секторі. Уламки завдали шкоди для 28-ми освітніх та культурних закладів. Від вчора тут працюють бригади, щоб їх відновити.
«Сьогодні вже закінчуємо роботу по закладах освіти, зокрема, школах. Щоправда, ще є дві школи, де потрібно провести більший обсяг робіт, бо там більші наслідки. Завтра розпочинаємо відновлення дитячих садочків. З понеділка будемо відновлювати освітній процес. Станом на ранок 26 жовтня у ЦНАП звернулося близько 530 людей про пошкодження житла. Усім, хто звертається, ми допомагаємо зареєструватися на державну програму «ЄДопомога». Також допомагаємо перекривати контури», – розповідає очільник Славути.
Майже усі школи вже відновили. Фото: Сергій Тюрін
За словами Василя Сидора, нині в громаді над відновленням працює 9 бригад, три з яких – від благодійних організацій. Медичні заклади, попри пошкодження, теж продовжують працювати у штатному режимі. За добу збільшилась кількість зафіксованих постраждалих – їх 36. Усім надали допомогу.
«Станом на сьогодні звернулися за допомогою близько 36 людей. Усім була надана медична допомога: травми переважно легкі, стан стабільний. Одна людина в реанімації, в іншої – стан покращився (авт. – вчора повідомляли про двох людей в реанімації)», – зазначив Василь Сидор.
Близько 530 людей звернулося за допомогою у відновленні власних осель. Фото: Сергій Тюрін
Також міський голова Славути повідомив про те, що значної шкоди зазнали об’єкти промислової зони. Нині фіксують наслідки поліція та спеціальна комісія: «Наразі підприємства будуть своїми силами відновлюватись, але надалі також будемо надіятись на допомогу фондів та держави. Наслідків багато, однак нас не зупиняють ці виклики, вони лише означають, що потрібно далі жити і працювати».
Нагадаємо, 25 жовтня на Хмельниччині сили протиповітряної оборони збили усі дрони. Уламки одного з них впали на об’єкт критичної інфраструктури і вибуховою хвилею пошкодило сотні будівель у Славутській громаді. Також зазнала шкоди Хмельницька АЕС, де також була потужна вибухова хвиля від вибуху у повітрі.
Читайте також: Через ворожу атаку на Хмельниччині без світла залишились понад півтори тисячі споживачів