#громадськемісце Виніс немовля із палаючого будинку. Історія рятувальника з Хмельницького #хмельницький #khmelnytstkyi

Виніс немовля із палаючого будинку

Виніс немовля із палаючого будинку. Історія рятувальника з Хмельницького

  • Вадим Гринчук — один із тих, хто цього літа ліквідовував пожежу по вулиці Свободи. 

  • Він евакуював родину з двомісячним немовлям із задимленої квартири. 

Вадим Гринчук — старший лейтенант служби цивільного захисту. Він сам родом із невеличкого містечка Нова Ушиця. Але нині працює та мешкає в Хмельницькому. Історію хороброго рятувальника розповіли в управлінні з надзвичайних ситуацій. 

Як Вадим став надзвичайником

У родині Гринчуків династію рятувальників започаткував батько. Микола Гринчук — підполковник у відставці. І приклад тата для Вадима став вирішальним у виборі майбутньої професії. 

— Батько присвятив Службі порятунку понад 20 років, і зараз на заслуженому відпочинку. З дитинства я спостерігав за його роботою. Затамувавши подих, слухав історії з буднів його колег, коли приходив до пожежної частини, — згадує Вадим. 

Відео дня

Тож одразу після закінчення дев’ятого класу він подав документи до профучилища Львівського державного університету безпеки життєдіяльності у Вінниці. Згодом здобув і вищу освіту. До слова, молодша сестра Діана також підтримує родинну традицію. Вона нині навчається у професійному училищі. Мріє стати, як брат і батько, офіцером ДСНС.

Вадим відслужив на посаді начальника караулу чотири роки. За цей час було сотні виїздів за викликом, за кожним із них – окрема життєва історія якоїсь людини. Головне для рятувальника – уникнути найстрашнішого – загибелі людей.

Пожежа на Свободи

Виклик на пожежу ввечері, 16 липня, для його чергового караулу був звичайнісіньким. Диспетчер повідомив, що в середмісті горить квартира на шостому поверсі. Нагадаємо, це трапилось близько 19 години на вулиці Свободи. Того дня у житловій кімнаті помешкання спалахнув вогонь. 

Серед тих, хто вирушив на виклик, був Вадим Гринчук. Паралельно з гасінням надзвичайники почали евакуйовувати людей із сусідніх квартир.

— Задимлення було дуже сильним. Ми обійшли всі помешкання на поверсі. До однієї з квартир були відчинені двері, я зайшов усередину. Там був чоловік та перелякана жінка з немовлям на руках. Маску-саморятівник я одягнув на жінку, дитину пригорнув до грудей і швидко виніс на свіже повітря. Медики оглянули дівчинку, з нею все було гаразд, — пригадує Вадим.

Того дня, із задимленої багатоповерхівки врятували сім людей, з них – одну дитину. Загоряння площею 30 квадратних метрів загасили. 

Робота рятувальника вимагає прийняття швидких та зважених рішень, зосередженості та самовідданості, а ще необхідно бути психологом, уміти знайти потрібні слова, щоб заспокоїти, привести до тями. Саме такі навички стали у нагоді Вадиму під час цієї рятувальної операції. 

— Довелося одночасно заспокоїти стривожену та розгублену матір, взяти на руки малюка і разом із ними чимшвидше спуститися сходами на вулицю, — розповідає надзвичайник. — Ця дитина заслуговує прожити мирне життя, в мене не було ніяких сумнівів у своїх діях. Після ліквідації ми телефонували медикам та цікавилися здоров’ям врятованих.

Тож рятувальник Вадим Гринчук “горить” своєю справою, він постійно напоготові. 

Читайте також:

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

ДЖЕРЕЛО