Щоб техніка не згоріла від стрибка напруги слід зробити кілька дій.
Дізнавайтесь що робити одразу після відключень та як діяти після того, як електрику знову ввімкнули.
Майже 2 місяці на Хмельниччині та й по всій Україні вимикають світло. Це наслідок 7 масованих ракетних атак росіян по українській енергетиці. На Хмельниччині світло вимикають за графіками погодинних відключень. Разом з тим, читачі vsim.ua неодноразово скаржаться, що в їхніх оселях електрику часто вимикають поза будь-якими чергами.
Постійні відключення електроенергії — нова реальність, в якій змушені жити українці через ракетні атаки окупантів. Тож такі відключення — планові та позапланові — можуть призвести до пошкоджень побутової техніки.
Днями компанія ДТЕК озвучила корисні рекомендації, як правильно включати електроприлади після відключення світла, щоб не нашкодити ні техніці, ні мережі.
Відео дня
Що зробити одразу після відключення електрики
Якщо у вас зникло світло через стабілізаційне відключення за графіком — відключіть від мережі всі енергомісткі прилади: пральні машини, чайники, бойлери, електронагрівачі, електроопалення, електроплити. А також вимкніть світло в приміщеннях, де в цей час не знаходяться люди.
А після появи електрики не можна одночасно включати всі енергоємні прилади — обігрівачі, бойлери, електроплити, електрочайники.
Як правильно включати електроприлади після відключення світла
Отож, в ДТЕК створили план дій як правильно включати електроприлади після відключення:
якщо у вас зникло світло через стабілізаційне відключення за графіком — відключіть від мережі всі енергоємні прилади: пральні машини, чайники, бойлери, електронагрівачі, електроопалення, електроплити. А також вимкніть світло в приміщеннях, де в цей час не перебувають люди
після того, як у вас з’явилось світло, одночасно не включайте всі енергоємні прилади (обігрівачі, бойлери, електроплити, електрочайники тощо). Якщо у вас вдома декілька енергоємних приладів, обмежтесь включенням в мережу одного приладу, а інший включіть в інший період часу, обов’язково відключивши попередній
енергоємні прилади, які мають таймери включення, запрограмуйте на роботу в нічний час з 00.00 до 06.00 ранку
споживачам, які мають в користуванні електродвигуни та помпові станції, рекомендують їх відключати від мережі (електродвигуни дають надзвичайно високе навантаження на електромережі під час свого пуску). Включайте їх в мережу за 20-30 хвилин після появи електроенергії
бізнес-клієнтів просять відмовитись від використання зовнішнього освітлення фасадів офісів, ресторанів, торгових центрів.
Наразі, кажуть, це найкраща підтримка енергетиків, котрі в режимі 24/7 роблять все можливе, щоб кожен вдома мав світло.
А ви вимикаєте електроприлади під час відключень?
Поради на випадок аварійних відключень
Важливо максимально зменшити обсяг споживання електричної енергії. Якщо у вашій оселі є світло, не вмикайте одночасно енергоємні пристрої, перенесіть використання таких пристроїв на нічний час з 23.00 до 07.00.
У патрульній поліції дали поради для населення на випадок аварійного відключення електроенергії.
Що придбати, щоб підготуватися:
- свічки, ліхтарики, сірники, адаптер для зарядки телефонів у автомобілях
- павербанки та акумулятори, батарейки
- сухий спирт, туристичні примуси та балони з газом для них.
Дії під час аварійної ситуації:
- вимкніть усі електричні побутові прилади, відімкніть з розеток
- будьте особливо обережними під час використання свічок та сухого спирту
- під час перебування поблизу проїзної частини, або її перетину обов’язково користуйтесь світлоповертальними елементами
- в разі обриву та обвисання дротів не наближайтеся до них
- будьте особливо обережними, коли знаходитесь в неосвітлених місцях в темну пору доби, не відпускайте дітей без супроводу дорослих.
Якщо ж ви потрапили у надзвичайну ситуацію, або стали її свідком копи радять звертатися до екстрених служб.
Читайте також:
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.