#громадськемісце Учениця із Шепетівської ТГ стала призеркою обласного кубку зі стрільби #хмельницький #khmelnytstkyi

Учениця із Шепетівської ТГ стала призеркою обласного кубку зі стрільби

Учениця із Шепетівської ТГ стала призеркою обласного кубку зі стрільбиУчениця із Шепетівської ТГ стала призеркою обласного кубку зі стрільби

У традиційному Кубку учасника ХІХ Олімпійських ігор в Мехіко Анатолія Оніщука, започаткованого регіональним відділенням Національного олімпійського комітету України в 2012 році , взяли участь 170 учнів загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів області. Захід відбувся в рамках відзначення 100-річчя кульової стрільби у Хмельницькому.

На урочисте відкриття змагань зі стрільби з пневматичної гвинтівки, що відбувалися в тирі ліцею № 10 Хмельницької міської ради, прибули почесні гості з числа керівників спортивних, освітянських, ветеранських, військово-патріотичних державних і громадських організацій.

В своєму виступі перший заступник відділення НОК України в Хмельницькій області Віктор Флентін окреслив основні історичні віхи розвитку кульової стрільби в Хмельницькому — від початківців з першого гуртка при земвідділі міськради у 1923 році до чемпіонів світу: стендовика Cергія Охотського (виступав у 1970–2000 роках) та титулованих снайперів сьогодення Дениса Баблюка, Ігоря Кізими, Маргарити Тарканій, що здобули золоті медалі для України в 2023 році у стрільбі по рухомих мішеннях з пневматичних і вогнепальних гвинтівок.

«Наразі наша країна є об’єктом зовнішньої агресії з боку російської федерації. Тому актуальним стало разом з патріотичним вихованням, фізичною підготовкою призовників та допризовної молоді прививати їм навички володіння стрілецькою зброєю, а також збільшувати кількість змагань», — відмітила Наталія Томусяк, начальник управління молоді, фізичної культури та спорту Хмельницької обласної адміністрації.

Програма змагань передбачала стрільбу з пневматичної гвинтівки з відкритим прицілом: 3 пробних та 5 залікових пострілів, мішень № 8, дистанція 5 метрів сидячи за столом з опорою на лікті. Особисте місце визначалося за сумою очок, набраних учасником у вправі, командне — за сумою очок, набраних 4 членами команди (2юнаки і 2 дівчини).

Тож в індивідуальному заліку до числа призерів увійшли:

Серед юнаків

  1. Назар Барановський, Хмельницький Дитячо-юнацький центр;
  2. Максим Бичков, Хмельницька спеціалізована загальноосвітня школа № 7;
  3. Сергій Тарнавський, Хмельницький ліцей № 2.

Серед дівчат

  1. Анна Расновська, Пліщинська гімназія з дошкільним підрозділом Шепетівської міської ради
  2. Діана Квасюк, Хмельницький ліцей № 8; Яна Юзвяк, Хмельницький ліцей № 2.
  3. Яна Юзвяк, Хмельницький ліцей № 2.

Командні місця серед 37 заявлених колективів розподілились таким чином:

  1. Хмельницький ліцей № 2;
  2. Пліщинська гімназія з дошкільним підрозділом Шепетівської міської ради, команда № 1;
  3. Пліщинська гімназія з дошкільним підрозділом Шепетівської міської ради,команда № 2.

У підсумку стрілки з Шепетівщини склали гідну конкуренцію хмельничанам, продовжуючи славні традиції своїх титулованих земляків Анатолія Оніщука та Володимира Лук’янчука (чемпіона світу 1958 року).

Крім того, найбільш підготовлені спортсмени розіграли особисті нагороди у вправі ГП-11а (стрільба з пневматичної гвинтівки з оптичним прицілом по мішені, яка біжить, 40 пострілів, дистанція 10 м). Тут переможцями стали майстер спорту Віталій Стецюк та кандидат в майстри спорту Вікторія Синиця.

Грамоти, медалі та подарунки з олімпійською символікою отримав кожен з призерів в індивідуальному та командному заліку, кубки дісталися трьом найкращим командам.

Нагороди забезпечили федерація кульової стрільби та відділення НОК України в Хмельницькій області.

ДЖЕРЕЛО