#громадськемісце У Хмельницькому звільнили працівника на підставі порваної заяви зі смітника – суд став на його бік #хмельницький #khmelnytstkyi

У Хмельницькому звільнили працівника на підставі порваної заяви зі смітника суд став на його бік

Керівник «Хмельницькводоканалу» звільнив працівника на підставі заяви, яку той написав, а потім порвав її і викинув у смітник, не даючи на підписання. Чоловік оскаржив рішення керівництва в суді і відстояв позицію визнати його звільнення незаконним. Він домігся поновлення на посаді та виплати компенсації, повідомили у Хмельницькому апеляційному суді.

Як зазначили відомства, викинуту у смітник заяву працівники відділу кадрів за вказівкою керівника склеїли і подали на затвердження. Цьому передував ряд подій. Позивач розповів, що працював у водоканалі з 1981 року. Спочатку був водієм, з 2017 року став начальником автоцеху, а 2 грудня 2022 року – переведений на посаду заступника начальника автоцеху.

«З 12 грудня 2022 року між ним та керівником підприємства виникли виробничі непорозуміння, підіймалося питання пониження його у посаді чи звільнення. На тлі суперечностей, що перейшли у площину особистих неприязних стосунків, він власноруч написав заяву на ім’я керівника МКП про звільнення його з посади за угодою сторін. Утім, зрозумівши, що ці дії є передчасними, у відділі кадрів у присутності очільника підприємства порвав і зім`яв свою заяву та викинув її у смітник», – розповідають в суді.

Невдовзі порвану заяву все-таки використали, щоб звільнити працівника – 31 грудня 2022 року чоловік пішов з підприємства. Згодом звернувся у суд, щоб скасувати наказ керівництва, поновитись і відшкодувати компенсацію. Хмельницький міськрайонний суд частково задовольнив позов. Однак, водоканал подав апеляцію.

Апеляційний суд звернув увагу на зім’яту та склеєну заяву про звільнення, яку написав позивач. Аргументи апелянта про те, що він знищив її вже після підпису керівника та через декілька днів після подачі, суд визнав недоведеним.

«Відтак за неспростованого твердження позивача, що написану заяву про звільнення позивач відразу ж знищив після написання, до накладення резолюції керівником про підготовку наказу, суд першої інстанції правильно констатував, що між сторонами не було досягнуто домовленості про припинення трудового договору за взаємною згодою», – зауважила колегія суддів.

Суд постановив стягнути з підприємства на користь працівника 105 тисяч гривень за час вимушеного прогулу, 8 тисяч гривень моральної шкоди, а також постановив визнати наказ про звільнення незаконним та поновити чоловіка на посаді.

Читайте також: Оголосили збір на укомплектування для військових саперів

ДЖЕРЕЛО