#громадськемісце На Хмельниччині прощатимуться з Іваном Козарем, патріотом, який одним з перших почав відроджувати козацтво #хмельницький #khmelnytstkyi

На Хмельниччині прощатимуться з Іваном Козарем, патріотом, який одним з перших почав відроджувати козацтво

Завтра, 19 листопада, у селі Олешин Хмельницького району о 14-й годині відбудуться похорони Івана Козара – видатного скульптора та українського громадського діяча. Серце Івана Яковича перестало битися 5 листопада 2023 року в Польщі. Прах українського козака привезли для поховання на Батьківщині.

«Помер Іван Козар. Український козак, активний учасник Помаранчевої революції і Революції Гідності. Тисячі українців, хто в кінці 2013-го на початку 2014го років були на Майдані у Києві, бачили його в передніх лавах козацького редуту (4 барикада на Хрещатику від Поштамту до Консерваторії). Сказати, що Іван Козар – патріот України – це майже нічого не сказати про нього, – розповідає про Івана Козара Кузьма Матвіюк, старійшина козацьких організацій Хмельниччини. – Перед тим, мусимо згадати, що таке козацтво взагалі. Козацтво – наша суто українська форма самоорганізації та самозахисту. У всі історичні періоди, коли над українським народом зависала смертельна загроза, поставало наше українське козацтво і усувало її. Так було в 1648 році під проводом Богдана Хмельницького, так було в 1917-1920 роках, коли козацтво виборювало нашу Державність, так було у 1943 році, коли українці повстали під проводом ОУН- УПА.».

За словами Кузьми Матвіюка, Іван Якович був першим, хто почав відроджувати козацтво на Хмельниччині. Зокрема, у Віньковецькому районі, звідки він родом.

«Антиукраїнські сили краще нас знали, на що здатні українці, якщо вони об’єднаються на основні Звичаєвого козацтва. На протидію та дискредитацію були кинуті великі ресурси, дещо їм вдалося. Велике число орденів і генеральські лампаси блокували справжнє відродження козацтва. Однак, традиційний потяг українців до згуртованості зберігся. Добровольчі батальйони навесні 2014 року, загони молодих українців після 24 лютого 2022 року, а також десятки тисяч українців, які сьогодні воюють на Донбасі – це справжні Звичаєві козаки – сини і дочки України», – зазначив Кузьма Матвіюк. 

Читайте також: На знак вдячності: у Летичеві вимушені переселенці створили «Алею міцності»

ДЖЕРЕЛО