За інформацією Хмельницького обласного фтизіопульмонологічного медичного центру, за дев’ять місяців 2023 року у Хмельницькій області на туберкульоз занедужали на третину більше людей, ніж за аналогічний період минулого року. З початку 2023 року зареєстрували 339 хворих, 11 з них — діти. Ця недуга може вражати різні органи та системи організму, але найбільш поширеним є туберкульоз легень і кісток.
Через війну багато українців залишаються недообстеженими, тому ризик «підхопити» туберкульоз від носія — надто великий. Тут все залежить від стану імунної системи.
«Наразі основним методом раннього виявлення туберкульозу є молекулярно-генетичне дослідження мокроти на апараті «Джин-експерт». На ньому можна обстежувати біоматеріал як дітей, так і дорослих. Такі прилади мають у себе вісім лікувальних закладів Хмельниччини», — повідомляє Хмельницький обласний центр контролю та профілактики хвороб.
Фахівці підкреслюють, що туберкульоз — виліковне захворювання, однак ключову роль відіграє не лише вчасність звернення та розпочатого лікування, але й самодисципліна пацієнтів у дотриманні рекомендацій лікаря. Ліки хворий отримує за рахунок держави.