#громадськемісце Для ППО та земляків, що на фронті: старокостянтинівці закрили збори на понад мільйон гривень #хмельницький #khmelnytstkyi

Для ППО та земляків, що на фронті: старокостянтинівці закрили збори на понад мільйон гривень

Старокостянтинівці збирають кошти на зумовлені війною потреби незалежно від місцевих органів самоврядування. У локальній телеграм- та інстаграм-спільноті підписники закривають збори на десятки тисяч гривень за кілька днів. Допомагають придбати різне: від медикаментів і засобів обігріву до безпілотників «Mavik 3» і автівок. А завдяки крайньому збору вдалось закупити допоміжне обладнання для сил ППО, які під час повітряних тривог активно збивають російські «шахеди» у повітряному просторі Хмельниччини.

Організовує збори адміністратор спільноти «Старокостянтинів 24/7» Назар. Він розповів сайту «Є ye.ua», як за рік завдяки читачам спільноти вдалося зібрати на військові потреби понад мільйон гривень.

Від першого збору до підтримки усіх місцевих благодійних ініціатив

Назар пригадує, що перший збір він організував у 2022 році з місцевим волонтером Тимуром, який активно займається допомогою для військових на передовій. Відтоді в онлайн-спільноті почали активно розвивати волонтерський напрямок.

«Приблизно рік тому, перед Новим роком до мене звернувся Тимур, наш місцевий волонтер, який, до слова, довго займається цією справою і має волонтерські відзнаки від Міноборони. Він тоді їхав до 128-ої бригади, які перебували біля Соледару – там точилися дуже важкі бої. Їм було необхідно закупити медикаменти, кровоспинні засоби, засоби обігріву, каримати тощо. У нашій спільноті ще не було такої кількості підписників, але ми все одно оголосили збір. А вже за добу вдалося зібрати необхідну суму: близько 20-23 тисяч гривень. Ми закупили усі необхідні речі і він їх доправив до хлопців. З того моменту ми почали регулярно займатися зборами», – адміністратор онлайн-спільноти «Старокостянтинів 24/7».

Перший збір. Фото: «Старокостянтинів 24/7»

Наступний збір вони організували вже в січні. Тоді старокостянтинівці задонатили 74 тисячі гривень, аби бійці з місцевого підрозділу, який був на передовій, могли зв’язатися зі своїми рідними. Збирали на Starlink, але вдалося ще й придбати біноклі, каже Назар. Потім почали співпрацювати вже й з іншими ініціативами.

«Там де були хлопці, працювали ворожі засоби радіоелектронної боротьби. Вони не могли підтримувати зв’язок з рідними, а рідні сильно переживали. Тож ми вирішили допомогти в цьому. Потім почали співпрацю з ГО «Учасники АТО міста Старокостянтинів». У липні спільно зібрали кошти на коптер «Mavik 3».

Пізніше у нас в місті дітлахи почали робити волонтерські команди – вони створювали «блокпости», на яких збирали кошти у водіїв та перехожих. Ці кошти передавали до ГО «Учасники АТО міста Старокостянтинів». Тож ми активно «рекламували» ініціативу цих діток. Просили жителів міста, щоб вони приходили, купляли продукцію, донатили і таким чином ці дітки передавали вже кошти на допомогу захисникам», – розповідає Назар.

Діти збирали кошти на потреби армії шляхом облаштування імпрвізованих “блокпостів”. Старокостянтинів. Фото: Radiost

Об’єднала трагедія…

Серпень. У Старокостянтинові ворожа ракета влучила по одному із зерносховищ. На місце відразу виїхали пожежники. Гасили вогонь практично всю ніч, він охопив дуже великі масштаби, згадує Назар. Внаслідок отруєння чадним газом загинув пожежник Сергій Лисюк. У нього залишилась дружина та діти. Звістка про героїчну відданість справі, внаслідок якої загинув Герой, облетіла всю Україну. У громаді – небайдужі підтримали фінансово.

«До нас звернулася сестра загиблого. Ми опублікували у своїх групах дописи про героїчний вчинок та розмістили реквізити сестри Сергія, щоб допомогти сім’ї хоч фінансово. За дві доби наші підписники задонатили майже 200 тисяч гривень», – розповідає волонтер.

Ліквідація наслідків серпневої атаки у Старокостянтинові. Фото: Головне управління ДСНС області

Про допомогу в укомплектуванні сил ППО

Як розповідає Назар, під час ворожих повітряних атак ракети та безпілотники часто прямують у бік Старокостянтинова, тому необхідно шукати шляхів ефективної протидії. Останнім часом вони летять саме вночі, тож волонтери вирішили відкрили збір на обладнання, завдяки якому легше виявити ціль, й відповідно, її знешкодити.

«Крайній раз збирали ми на прожектор для місцевого підрозділу. Потрібно було орієнтовно 100 тисяч гривень. Закрили цей збір спільно з підписниками менш ніж за тиждень. Додатково придбали для хлопців інвектор. Завдяки цьому прожектор може світити посеред поля, живлячись від автомобіля», – каже Назар.

За його словами, у прожекторах є постійна потреба, тому нині вони відкривають новий збір. Цього разу – на прожектор й пікап. Долучитись можна за посиланням.

Читайте також: Хмельниччина посилює захист повітряного простору: закупили нову техніку

ДЖЕРЕЛО