#громадськемісце Блокування кордону поляками негативно позначається на роботі аграріїв Хмельниччини #хмельницький #khmelnytstkyi

Блокування кордону поляками негативно позначається на роботі аграріїв Хмельниччини

У аграріїв півдня Хмельниччини, зі слів голови Всеукраїнської аграрної ради в області Ігоря Гая, стартують весняно-польові роботи. Блокування кордону та бойкот українського збіжжя поляками, каже, негативно позначається на посівній, як і на решті процесів хліборобів, інформує Суспільне.

«Господарства мають залишки зернових на складах й вони планували їх реалізувати. Наразі ціни знизились на 20%, кожного дня на 100-200 гривень падає ціна. Немає реалізації, падає ціна – працює закон ринку. Тому, по-перше, це вплине на купну спроможність аграріїв. І, відповідно, на подальшу врожайність, і валовий збір зерна врожаю 2024 року», — пояснив Ігор Гай.

Хмельниччина є лідером із врожайності зернових в Україні понад 10 років, розповіла начальниця відділу агропромислового виробництва управління розвитку агропромислового комплексу та земельних відносин Хмельницької обласної військової адміністрації Ванда Сердюк: «Аграрії збирають найвищі показники по врожайності зерна. Валовиробництво у 2023 році становило майже чотири мільйони тонн, це трошки більше, аніж було у 2022 році».

До повномасштабного вторгнення, зі слів Ванди Сердюк, переважну більшість зернових експортували: «У нас внутрішня потреба зерна становить десь у межах 400 тисяч тонн. Тому все решта може йти на експорт, раніше так і було».

У 2023 експорт зерна скоротився на 50%, говорить Ванда Сердюк насамперед через логістичні складнощі й зниження ціни на збіжжя після повномасштабного вторгнення росіян. Звідти — проблеми зі зберіганням. Під урожай 2024 року зменшили обсяг сівби озимих культур, у першу чергу — пшениці. Це планують компенсувати сівбою ярих культур.

Ігор Гай, який має фермерське господарство, розповів, в минулі роки засівали зерновими до 300 гектарів, цього року — 135 гектарів. Це, каже, найменший показник за останні вісім років.

«Ми зменшуємо в структурі посівних зернові, збільшуємо сою, і збільшуємо кукурудзу на силос, оскільки ми нарощуємо поголів’я великої рогатої худоби, нам потрібна кормова база. Цим самим ми структуру переробили», — сказав аграрій.

Фермер, який вирощує зерно, каже Ігор Гай, знає наскільки то важка справа. Тож, блокування та розкидання українського збіжжя на польському кордоні, називає політичною акцією: «Це точно, на мою думку, робили не фермери, які своїми руками вирощують хліб. Це лише можуть десь бути проплачені політичними партіями, ми розуміємо, що тут однозначно російський слід, хто стоїть за акціями в Польщі. Це провокація, щоб посварити українців і поляків».

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на “Незалежний громадський портал” обов’язкове!

<!–

–>

Модератор

ДЖЕРЕЛО