Тестувальник – професія дуже приваблива та цікава. Вона високо оплачується, затребувана ринку праці і дає можливість працювати з різних точок світу.
Переваги напряму добре відомі тим, хто в ньому давно розвивається, але як бути новачкам? Як потрапити в цю сферу та скористатися всіма привілеями тестування? Цьому питанню ми вирішили присвятити статтю.
5 питань, які допоможуть визначитися з вибором напряму
Перше, з чим потрібно визначитися ще до старту – це напрямок. Можна вивчити ручне або автоматизоване тестування. Тут важливо орієнтуватися на власні очікування, можливості та інтереси. Відповівши на наступні 5 питань, ви зможете зрозуміти, який напрямок вам більше підходить.
1. Як довго ви готові навчатись до входу в професію?
Для швидкого входження у професію можна зосередитись лише на QA Manual. Цей напрямок не потребує володіння складними інструментами. Освоївши ручне тестування та набравшись досвіду, ви зможете навчитися автоматизації.
Якщо одразу вивчати QA Automation, на навчання знадобиться більше часу. Однак, тут у вас буде більше можливостей для розвитку: легше буде просуватися кар’єрними сходами, освоювати інші IT напрямки. Плюс QA Automation оплачується вищим, ніж QA Manual.
2. Вам більше до вподоби творчі чи технічні завдання?
Коли ви вручну шукаєте баги, вам необхідно вжитися в роль користувача та тестувати програмне забезпечення нестандартними способами. Це вимагає як аналітичного, а й творчого підходу. Автоматизація – це більше про систему та технічний підхід.
3. Вам цікаво працювати з кодом?
Із попереднього питання випливає нове – чи готові ви писати скрипти для автоматизації тестів? Якщо ви бажаєте володіти мовами програмування, вам підходить QA Automation. Ручне тестування зосереджено на аналізі функціональності та зручності програм без написання коду.
4. З якими проектами ви хотіли б працювати?
Невеликі компанії та стартапи зазвичай не мають великих баз даних та ПЗ зі складною структурою. Для швидкого та гнучкого тестування продуктів їм достатньо співробітництва зі спеціалістом QA Manual. Проекти з тривалими циклами потребують автоматизованого тестування та професіоналів, які це їм забезпечать.
5. Як часто ви готові навчатися новим технологіям та прийомам?
Автоматизоване тестування постійно поповнюється новими мовами, інструментами, підходами, фреймворками, і фахівцям необхідно їх освоювати. У ручному тестуванні знання також потрібно освіжати, але меншою мірою.
Де краще навчатись тестуванню
Визначившись із напрямком, треба подумати про місце навчання. Вчити тестування самостійно – надто довго та енергетично затратно. У вас не буде ні зворотного зв’язку від наставника, ні структурованої програми, ні практики. Щоб здобути вищу освіту в IT, потрібно цілих 4 роки.
QA курс – це ідеальне рішення для тих, хто хоче якісно та швидко освоїти тестування. У школі програмування PASV можна з нуля вивчити QA Manual за 4 місяці або QA Automation (включаючи ручне тестування) за 8 місяців. У процесі навчання ви отримаєте багато практики, наставництво програмістів із Кремнієвої долини, пройдете стажування на американському проекті та отримаєте сертифікат, що підтверджує вашу кваліфікацію. Випускникам також надається допомога з працевлаштуванням.